3

Блог вълни:
2
Последни постинги

Солена глоба отнесе нападателят на Ювентус Мирко Вучинич заради протести срещу съдията  и последвалия червен картон в мача с Болоня .
   Решението бе обявено тази сутрин от ръководството на Старата госпожа въпреки извиненията на нападателя поднесени в съблекалнята веднага след последния съдийски сигнал. Заради изцепката на  Вучинич, торинци бяха принудени да изиграят двубоя  с човек по-малко, което предопредели крайното равенство (1-1).
 Според правилника в Италия следва  черногорецът да пропусне следващият кръг, като завръщането му в игра се предвижда за 2-ри октомври в дербито с  Милан.
Категория: Спорт
Прочетен: 1214 Коментари: 2 Гласове: 1
Последна промяна: 23.09.2011 13:20

„Притеснен съм , че играчите се уплашиха от слабите резултатидо сега -констатира наставника на Рома след снощното равенство (1-1)  като домакин на Сиена.- През второто полувреме свалихме гарда. Това е нормално, тъй като все още сме далеч от първата победа за сезона. Има над какво още да се поработи” - горчиво добави за финал испанецът.
  Мача започна повече от оптимистично за римските вълци. В 25-та минута след брилянтно подаване на Марко Бориело, аржентинецът Освалдо препарира вратаря на Сиена с удар от близко разстояние.  През цялото първо полувреме столичани демонстрираха завиден контрол над топката, но така и не се стигна до ново попадение.
    От каръка в атаката на римляните в 87-та минута се възползва Витиело. В последвалото 4-минутно продължение отново Освалдо с мощен удар опита да  реши мача в полза на Рома, но втори гол във вратата на тосканци не последва.
Прочетен: 372 Коментари: 0 Гласове: 2
Последна промяна: 23.09.2011 12:27
calcion.eu/live11.htm

Приятно гледане на всички фенове на италианския футбол:)
Прочетен: 499 Коментари: 0 Гласове: 0
Последна промяна: 22.09.2011 21:32
   Трудно се оказа началото на сезона за английския Арсенал. До това заключение стигна и опитния специалист на столичани Арсен Венгер. Той още от сега обмисля тактики как да върне тима към славните мигове от близкото минало.
   Това стана ясно след появилите се в английската преса публикации, че хитрият французин от известно време следи изкъсо 27-годишното  крило на Фиорентина Хуан Мануел Варгас. Желанието му е  е да привлече перуанския талант още през зимата, като за целта е готов да брои цели 11 млн. евро.
Прочетен: 491 Коментари: 0 Гласове: 0
Клаудио Раниери е новият треньор на Интер. Това стана ясно след като стартиралия сезона начело на нерадзурите Джанпиеро Гасперини подаде оставка.
  До раздялата се стигна след като снощи нерадзурите сензационно загубиха с 3-1 от новака Новара. Това се оказа четвъртата загуба в рамките на пет мача за момчетата на Гасперини. Те не можаха да се прeборят с градския съперник Милан в мача за Суперкупата, с който стартира сезона в калчото. Загубата на старта на първенството от Палермо и нанесената от турския Трабзонспор гавра в Шампионската лига допълнително намалиха шансовете на Гасперини да остане начело до края на сезона.
След като вчера тренировката на отбора бе водена от легендата Франко Барези, днес в Милано акостира Клаудио Раниери, за да попише двугодишен договор. 60-годишният спец се оказа единственият удачен вариант пред собственика Масимо Морати, тъй като за последно води тим от Серия А през март т. г., когато бе уволнен от Рома заради слаби резултати.
Прочетен: 726 Коментари: 1 Гласове: 2
Последна промяна: 23.09.2011 11:12